Головна сторінка

Райдержадміністрація
 • Нормативно-правова база
 • Звернення громадян
 • Обговорення конституції
 • Економіка
  Райдержадміністрація – Генплани
  Бюджет
  Сільське господарство
  Підприємництво
  Центр надання адмінпослуг
 • Регуляторна політика
 • Земельні відносини
 • Освіта
 • Культура
 • Соціальний захист населення
  Служба у справах дітей
  Вивчення громадської думки
 • Реагування на критику ЗМІ
 • Фізична культура та спорт
  Туризм
  Правова допомога
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Реформи в Україні
  Громадська рада при РДА
 • Публічна інформаціія
 • Каталог послуг
 • Очищення влади
 • Оборонно-мобілізаційна робота
 • Децентралізація влади
 • Запобігання проявам корупції
 • Енергоефективність
 • Цивільний захист
  Центр зайнятості інформує

  АРХІВ НОВИН

  « Лютий 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29  

  ІВАНИЧІ

  telefon doviru 21868

  Zvtrnennia Ivanychi

  banerBPD 125x125


  Simeyni likari 2018

  Donbas SOS

  zminy odne zhyttiu

  dytacha liniy

  Volyniy unikalna

  dracs

  Departament finansiv

  ustyzy

  robota za kontraktom

  14-OMBR-001s03

  int 1

  Krym ce Ukraina

  0

  prozorro

  datagovua

   філія Пробації

  e-deklar

  Головна>Новини>Голова РДА Лілія Кревська провела нараду з головами ОТГ щодо утримання районних установ

  Kontrakt

   

  Osobystyi priyom zastupnyk 4 березня 2020 року з 10.00 години  особистий виїзний прийом громадян в селі Грибовиця (приміщення сільської ради) буде проводити в. о голови, заступник голови районної державної адміністрації

  ВОЙТОВИЧ ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА

  ____________________________________________

  Голова РДА Лілія Кревська провела нараду з головами ОТГ щодо утримання районних установ

  Про стан фінансування районних установ, що утримуються на умовах співфінансування з місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад говорили на нараді керівника виконавчої гілки влади у районі Лілії Кревської з головами об’єднаних територіальних громад, 23 жовтня 2018 року.

  З інформаціє виступила начальник управління фінансів райдержадміністрації Тетяна Крась.

  В умовах утворення об’єднаних територіальних громад основне джерело формування доходів районного бюджету (податок з доходів фізичних осіб) зараховується до бюджетів Литовезької, Павлівської, Поромівської сільських та Іваничівської селищної ОТГ.

  Як наслідок, доходи районного бюджету зменшились більш як на 82 відсотки, що у сумі становить 33,9 млн гривень. У 2018 році власні доходи районного бюджету складають 8,7 млн грн в тому числі податок та збір доходів фізичних осіб.

  Поряд з цим, залишається мережа районних бюджетних установ, які розташовані на території об’єднаних громад, сплачують податки у бюджети цих громад, але фінансуються з районного бюджету і здійснюють діяльність по виконанню повноважень для контингенту одержувачів послуг в цілому по району. Затверджений обсяг видатків на їх утримання в цілому на сьогодні становить 10 111,0 тис грн, зокрема: будинок дитячої і юнацької творчості (далі БДЮТ) - 780,8 тис грн, позаміський оздоровчий заклад «Барвінок» – 517,0 тис грн, методична робота - 319,7 тис грн, ДЮСШ – 853,5 тис грн, музична школа – 1 356,8 тис грн, музей – 141,3 тис грн, РД „Просвіта” – 1 352,1 тис грн, територіальний центр соціального обслуговування – 4 429,4 тис грн, ЦССДСМ – 360,4 тис гривень. Крім того, загальний обсяг незабезпеченості по фінансуванню захищених видатків згаданих установ у жовтні –грудні поточного року складає 2 780,0 тис гривень.

  У порівнянні до фінансового ресурсу, який відійшов до бюджетів ОТГ (33,9 млн грн), видатки на утримання вище вказаних бюджетних установ до кінця року складатимуть майже третю частину (12,9 млн грн).

  У 2018 році між ОТГ і районною радаю укладено угоди про надання міжбюджетних трансфертів на утримання окремих районних установ, однак , фінансовий ресурс, який надходить як субвенція на їх спільне утримання, не забезпечує належного фінансування навіть захищених видатків з оплати праці, енергоносіїв, придбання медикаментів та продуктів харчування.

  За розрахунками головних розпорядників коштів, для своєчасного фінансування захищених видатків районних установ у ІУ кв 2018 року, із бюджетів ОТГ необхідно отримати додатково на співфінансування 2 430,7 тис гривень субвенції. Так, із бюджету Іваничівської селищної ради недоотримано 1 202,5 тис грн на співфінансування БДЮТ, ДЮСШ, музичної школи, територіальний центру та оплату енергоносіїв КНУ ”Іваничівський ЦПМСД”. Із бюджету Литовезької ОТГ недоотримано 202,5 тис грн субвенції на співфінансування територіальний центру і музичної школи. Із бюджету Павлівської ОТГ недоотримано 880,1 тис грн субвенції на утримання територіальний центру, музичної школи, ДЮСШ, оплату енергоносіїв ЦПМСД і з бюджету Поромівської ОТГ – 145,6 тис грн субвенції на співфінансування територіальний центру (додаток до листа).

  Таке незадовільне відношення об’єднаних громад до співфінансування районних установ, які розташовані на їх територіях і здійснюють діяльність по виконанню повноважень для жителів об’єднаних громад, ставить під загрозу подальше їх утримання. Тому, звертаємось до голів ОТГ при уточненні місцевих бюджетів у жовтні - грудні 2018 року передбачити необхідні кошти для надання субвенції на співфінансування видатків з утримання установ та фінансування соціальних програм.

  Крім проблемних питань, які стосуються завершення 2018 бюджетного року і, враховуючи, що у грудні поточного року відбудеться доєднання ще п’яти сільських бюджетів до утворених ОТГ, нам необхідно сьогодні знайти шляхи вирішення питання щодо функціонування окремих районних бюджетних установ у 2019 році.

  Усім головам органів місцевого самоврядування добре відома стаття 39 розділу УІ „Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України, яка гласить, що „районні ради здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селища у власність об”єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, відповідних бюджетних установ, розташованих на їхніх території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного цим Кодексом”.

  Тому, звертаємося до сільських та селищного голів об’єднаних територіальних громад з проханням у жовтні (початок листопада) розглянути на сесіях питання щодо передачі окремих районних установ у комунальну власність громад, прийняти відповідні рішення і передати у районну раду для розгляду на черговій сесії та повідомити райдержадміністрацію. У проекті бюджету ОТГ на 2019 рік передбачити відповідне фінансування на їх утримання.

  Зокрема, звертаємося до селищного голови Войтюка Ф. В. з пропозицією на сесії селищної ради розглянути питання передачі майна БДЮТ, ДЮСШ і музичної школи у комунальну власність Іваничівської селищної громади та передбачити їх фінансування у 2019 році із селищного бюджету.

  Павлівська ОТГ у липні поточного року створила центр з надання соціальних послуг, затвердила в бюджеті кошти на його утримання, однак до сьогодні не приймає рішень про передачу штату відповідних працівників з територіального центру.

  Тому, звертаємось до сільського голови Сапожніка А. С. з пропозицією розглянути на сесії сільської ради питання збільшення обсягу субвенції на утримання територіального центру у 2018 році а також питання передачі майна стаціонарного відділення територіального центру, яке розташоване на території громади у с. Старий Порицьк, у комунальну власність Павлівської ОТГ і передбачити фінансування на їх утримання у проеті бюджету на 2019 рік. Звичайно, що утримання стаціонарного відділення повинно здійснюватись на умовах співфінансування з іншими громадами.

  Отже, підсумовуючи викладене, на сьогодні є лише два варіанти вирішення питання: перший – передача частини установ на фінансування з бюджетів ОТГ, другий – приймати рішення сільських та селищної рад ОТГ про делегування повноважень у тій чи іншій сфері з передачею відповідного бюджетного трансферту  на утримання бюджетних установ, які розташовані на їх територіях і здійснюють діяльність по виконанню повноважень для жителів об’єднаних громад, а не конкретно на чиюсь зарплату як це робиться у поточному році.

  До голів ОТГ також звернулись начальник відділу освіти та молоді райдержадміністрації Жанна Кеба, начальник відділу культури райдержадміністрації Марина Косаковська щодо співфіннасування установ культури та освіти.

  Наступне питання, яке обговорили присутні - проблемні питання утримання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у 2018 році та перспективи його функціонування у 2019 році. Виступили начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Зінаїда Яцик та директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Іваничівської райдержадміністрації Оксана Приступа.

  Слід зазначити, що протягом 10 місяців 2018 року відділеннями територіального центру виявлено та надано послуг 1239 громадян: відділенням соціальної допомоги вдома надано послуг - 395 чол., відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надано - 852 чол., відділенням стаціонарного догляду для постійного проживання - 21 людині. Станом на 22.10.18 року у відділенні соціальної допомоги вдома  працює 44 соціальних  робітників, які обслуговують 334 чол., з них у Павлівській ОТГ – 60 чол. (обслуговують 7 соціальних робітників), відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги обслужено 179 чол., у Іваничівській ОТГ – 83 чол. (обслуговують 10 соціальних робітників) відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги обслужено 191 чол., у Литовезькій ОТГ – 49 чол.(обслуговують 7 соціальних робітників), відділенням  організації надання адресної натуральної та грошової допомоги обслужено 115 чол, у Поромівській ОТГ – 35 чол. (обслуговують 5 соціальних робітників), відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги обслужено 51 чол.За відповідний період соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома надано безоплатних послуг 123834 в тому числі платних 4144 на суму 36376 грн 33 громадянам, які обслуговуються на платній основі., відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надано 1606 послуг, з них перукарських 1074(з них платних 940 на суму 18751грн. швейних 255 на суму 2019грн.

  У Іваничівському районі функціонують чотири об’єднані громади – Іваничівська, Павлівська, Литовезька та Поромівська. За кількістю населення, якому надаємо послуги, вони, фактично, охоплюють більшу половину - 66% району: 22% – Іваничівська і Павлівська громади, 14% – Литовезька і 7 % Поромівська громада.

  Слід зазначити, що якщо громади захочуть створити власні терцентри чи інші служби, їм варто порахувати, чи буде це економічно доцільним це. По-перше, потрібно буде утримувати посади директора, бухгалтерів, начальників відділів, соціальних працівників та соціальних робітників, адже є конкретна структура, затверджена нормативними документами. Відділення можна створити тільки у тому випадку, якщо є 80 людей, які потребують допомоги. По-друге, є Державні стандарти надання соціальних послуг, затверджені постановою Кабміну, і їх потрібно дотримуватися. По-третє, це величезний масив документів. Для прикладу, на кожну людину заводиться особова справа, де є заява, карта визначення  індивідуальних потреб, договір про надання соціальних послуг, акт обстеження матеріально-побутових умов, рішення виконкому, медичний висновок, довідка про склад сім’ї тощо. І ця особова справа поновлюється один раз на рік. Для кожного підопічного складається індивідуальний план. За Державним стандартом люди, які мають третю групу рухомості, обслуговуються два рази на тиждень, четверту – три рази, до людей з п’ятою групою працівник має приходити кожного дня. Відповідно, соціальному працівнику потрібно розрахувати ті години. Соціальний робітник веде щоденник роботи – пронумерований, прошнурований та завірений печаткою і підписом директора. Таким чином чітко ведеться облік наданих послуг. У нас велика звітність, адже це все державні кошти і за них потрібно відповідати. І якщо в звітності зазначено, що за рік було надано сто двадцять тисяч послуг, то я маю підтвердження цього.

  Щоправда, існує думка, що декілька центрів надання соціальних послуг конкуруватимуть між собою, і це сприятиме покращенню рівня послуг, однак конкуренції не буде, і я поясню, чому. Міністерство соціальної політики орієнтує сьогодні терцентри на надання платних послуг, але рівень життя наших підопічних такий, що вони не мають можливості оплатити цих 15-20% з пенсії за послуги.

  Ті платні послуги, які ми надаємо, не можуть покрити витрат. Для прикладу візьмемо стаціонарне відділення для постійного проживання в с. Старий Порицьк 75% від пенсії, а це близько 1000 гривень, які перераховуються пенсійним фондом на наш спецрахунок, не покривають фактичну вартість утримання однієї людини в місяць., у нас фактична вартість утримання складає в середньому 7500 грн. на місяць, тобто окрім тих 75% ще 6500 грн. дотує районний бюджет. Це витрати на заробітну платню, енергоносії, продукти харчування, медикаменти.

  Обсяг видатків затверджених кошторисом на фінансування  за 9 місяців 2018р становить 4429,4. тис. грн., профінансовано за 9 місяців 2018 р. - 3885,9 тис. грн, що становить 83.8 % від запланованого.

  Для повноцінного функціонування і стабільної роботи територіального центру до кінця 2018 року не дофінансовано 1.8 млн.грн., а саме: Іваничівською громадою – 757956 грн., Павлівською громадою – 635157 грн., Поромівською  1125000 грн., Литовезькою – 228352 грн. і районним бюджетом – 100000 грн..

  Керівник виконавчої гілки влади у районі Лілія Кревська вкотре закликала голів ОТГ прийняти рішення щодо утримання районних установ і надати відповіді.

  На сьогоднішній день питання залишилось відкритим.

  Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики райдержадміністрації.

  Переглядів 298
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Іваничівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Іваничівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45300, смт Іваничі, вул. Грушевського, 13 факс (03372) 2-18-68, E-mail: info@ivaadm.gov.ua
  © 2012 ivaadm.gov.ua