Головна сторінка

Райдержадміністрація
 • Нормативно-правова база
 • Звернення громадян
 • Обговорення конституції
 • Економіка
  Райдержадміністрація – Генплани
  Бюджет
  Сільське господарство
  Підприємництво
  Центр надання адмінпослуг
 • Регуляторна політика
 • Земельні відносини
 • Освіта
 • Культура
 • Соціальний захист населення
  Служба у справах дітей
  Вивчення громадської думки
 • Реагування на критику ЗМІ
 • Фізична культура та спорт
  Туризм
  Правова допомога
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Реформи в Україні
  Громадська рада при РДА
 • Публічна інформаціія
 • Каталог послуг
 • Очищення влади
 • Оборонно-мобілізаційна робота
 • Децентралізація влади
 • Запобігання проявам корупції
 • Енергоефективність
 • Цивільний захист
  ВСЕ ПРО COVID-19
  Центр зайнятості інформує

  АРХІВ НОВИН

  « Липень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31    

  ІВАНИЧІ

  telefon doviru 21868

  Zvtrnennia Ivanychi

  З Днем державної служби

  banerBPD 125x125


  Simeyni likari 2018

  Donbas SOS

  zminy odne zhyttiu

  dytacha liniy

  Volyniy unikalna

  dracs

  Departament finansiv

  ustyzy

  robota za kontraktom

  14-OMBR-001s03

  int 1

  Krym ce Ukraina

  0

  prozorro

  datagovua

   філія Пробації

  e-deklar

  Головна>Новини>Світовий банк профінансував навчання понад двох тисяч волинських медиків

  Kontrakt

   

  Світовий банк профінансував навчання понад двох тисяч волинських медиків

  Показник матриці результатів щодо персоналу, який охопили навчанням у рамках субпроєкту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» проекту «Покращення охорони здоров’я на службі у людей», перевиконано. Адже планувалося, що слухачами навчальних модулів мали б стати 1494 особи. Натомість маємо 2052 медиків, які підвищили свій рівень знань, умінь і навичок щодо запобігання, раннього виявлення, правильної діагностики та якісного лікування серцево-судинних недуг завдяки лекціям і практичним, які відбувалися в обласному центрі Волині. Окрім того, кілька десятків волинян із закладів охорони здоров’я усіх рівнів надання медичної допомоги та представники профільного управління мали змогу побувати за кордоном, де переймали кращі практики тих змін у галузі медицини інших держав, які варто втілювати у життя в Україні.

  Навчання розпочалися у 2017-му році з модулів для лікарів загальної практики – сімейних лікарів та сестер медичних загальної практики – сімейної медицини. І загалом упродовж двох років поспіль відбулося 52 дводенні модулі для цієї цільової аудиторії. А, окрім цього, 5 одноденних модулів провели для лікарів-кардіологів вторинного рівня надання медичної допомоги та лікарів-терапевтів терапевтичних відділень і консультативних поліклінік.

  У 2019 році до навчань залучили ще й персонал КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». І загалом минулого року відбулося 40 одноденних модулів. Бо ще задіяли лікарів-сімейників, яким вже викладали нові підходили до лікування інших серцево-судинних недуг, ніж у 2017-2018 роках. Тож, наприклад, лікарі ЗПСЛ за три роки навчань охопили сучасні аспекти діагностики та лікування чи не усіх найпоширеніших нозологій. Зокрема вони вивчали такі теми, як атеросклероз, гострий коронарний синдромом і його ЕКГ-ознаки, артеріальну гіпертензію, оцінку індивідуального серцевого ризику за шкалою SCORE та ведення пацієнтів із високим і дуже високим індивідуальним серцевим ризиком, стабільну ішемічну хворобу серця, черезшкірні коронарні втручання, хірургічне лікування пацієнтів з серцевою патологією, профілактику серцево-судинних захворювань, фактори ризику та їхня корекція, фібриляцію передсердь, реанімацію, серцеву недостатність, шлуночкові аритмії, сучасну антитромботичну терапію, тромбоемболію легеневої артерії і т.п.

  Усі модулі проходили на базі Волинської обласної клінічної лікарні, які надавала приміщення на безоплатній основі. Такий крок адміністрації медзакладу – його внесок у якісне впровадження субпроєкту, яке, що важливо, дозволило зекономити кошти на оренді аудиторії для навчань. А матеріально-технічна база лікарні була незамінною для проведення практичних занять, що високо оцінили і лектори, і слухачі. 

  А от лекції та практичні колегам читали провідні фахівці у галузях кардіології та кардіохірургії краю. Це Зубик Ростислав Ярославович, лікар-кардіолог вищої категорії,  лікар-кардіолог Медичного центру «Благомед», Пецентій Володимир Васильович, лікар вищої категорії, завідувач відділення кардіохірургії Волинської обласної клінічної лікарні, Руда Вікторія Михайлівна, лікар-кардіолог кардіологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні, Саламатін Сергій Дмитрович,  лікар-кардіолог вищої категорії, завідувач кардіологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні, головний позаштатний спеціаліст з кардіології УОЗ Волинської обласної державної адміністрації; Січкарук Ірина Миколаївна, лікар-кардіолог рентгенохірургічного блоку та ПІТ кардіологічного відділення Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології та тромболізису Луцької міської клінічної лікарні,  Ягенський Андрій Володимирович, професор, завідувач Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології Луцької міської клінічної лікарні.

  Усі лекції та практичні розроблялися ними на основі останніх досліджень, протоколів та рекомендації європейських та світових кардіологів і пройшли затвердження у Світовому банку. Там, до слова, оцінили такий підхід профільного управління до підвищення кваліфікації медперсоналу за рахунок коштів позики.

  «Кожна область по-своєму підходила до реалізації цілей і завдань регіональних проектів. Тому нам цікаво порівнювати їх тактику і результати, аналізувати здобутки чи прорахунки, аби використовувати узагальнений досвід проекту для подальшої розбудови системи охорони здоров’я в Україні. Наприклад, на Волині зробили акцент на тренінги з надання кардіологічної допомоги для лікарів первинної ланки, медсестер, кардіологів, спеціалістів інтенсивної допомоги. Лікарі дуже задоволені. Кажуть, що вперше пройшли таку структуровану й конкретну підготовку і тепер знають, як надавати пацієнту допомогу на кожному етапі. У деяких інших областях тренінги організовували за кошти місцевих бюджетів. Тож ми не могли контролювати ні тих, хто проводить такі навчання, ні те, як вони відбуваються та чи й відбуваються взагалі», – розповіла про досвід краю виданню «Ваше здоров’я» Олена Дорошенко, фахівець Світового банку з питань охорони здоров’я в Білорусі, Україні та Молдові.

  «Вдалося підняти рівень профілактики, виявлення та лікування пацієнтів із хворобами системи кровообігу завдяки тому, що зуміли провести комплексні навчання наших медиків. Ми маємо лікарів і медсестер, які розмовляють однією мовою, розуміють найсучасніші вимоги надання медичної допомоги при кардіологічних захворювання», – коротко окреслює результат проведення тренінгів начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк.

  Щоб оцінити ефективність навчань, усі учасники до початку лекцій і після їх закінчення заповнювали тести, розроблені лекторами. Опрацювання таких даних дозволило оцінити коефіцієнт корисної дії тренінгів, порівнявши співвідношення правильних і помилкових відповідей кожного слухача до і по завершенню занять. А ще це дало змогу виділити проблемні питання чи прогалини у знаннях та навичках медперсоналу. Це, своєю чергою, враховувалося при розробці тем наступних лекцій та практичних. Аби ще чіткіше розуміти, куди рахуватися у плані підвищення професійного рівня медперсоналу первинки, звіт щодо навчань лікарів загальної практики – сімейної медицини (за результатами тестувань під час тренінгів) готує професор Андрій Ягенський. Найімовірніше, його представлять за місяць-другий.

  Задоволені заняттями і самі слухачі. Їм, до слова, за кошти субпроекту вдалося надрукувати посібники щодо протоколів діагностики та лікування основних серцево-судинних недуг, що забезпечило можливість після власне модулів у будь-який момент мати під рукою підказку.

  А найважливіше у цьому процесі – вчасно та якісно надана допомога, що означає врятоване життя. Тож коли організатори навчань або тренери чують щирі слова вдячності та розповіді про те, як почуте на заняттях допомагало швидко прийняти правильне рішення щодо діагнозу й подальшого алгоритму дій, це є найкращою оцінкою ефективності модулів. А таких історій, на щастя, було чимало.

  Прес-служба субпроєкту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області»

  Переглядів 134
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Іваничівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Іваничівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45300, смт Іваничі, вул. Грушевського, 13 факс (03372) 2-18-68, E-mail: info@ivaadm.gov.ua
  © 2012 ivaadm.gov.ua