Головна сторінка

Райдержадміністрація
 • Нормативно-правова база
 • Звернення громадян
 • Обговорення конституції
 • Економіка
  Райдержадміністрація – Генплани
  Бюджет
  Сільське господарство
  Підприємництво
  Центр надання адмінпослуг
 • Регуляторна політика
 • Земельні відносини
 • Освіта
 • Культура
 • Соціальний захист населення
  Служба у справах дітей
  Вивчення громадської думки
 • Реагування на критику ЗМІ
 • Фізична культура та спорт
  Туризм
  Правова допомога
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Реформи в Україні
  Громадська рада при РДА
 • Публічна інформаціія
 • Каталог послуг
 • Очищення влади
 • Оборонно-мобілізаційна робота
 • Децентралізація влади
 • Запобігання проявам корупції
 • Енергоефективність
 • Цивільний захист
  ВСЕ ПРО COVID-19
  Центр зайнятості інформує

  АРХІВ НОВИН

  « Березень 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        

  ІВАНИЧІ

  telefon doviru 21868

  Zvtrnennia Ivanychi

  З Днем державної служби

  banerBPD 125x125


  Simeyni likari 2018

  Donbas SOS

  zminy odne zhyttiu

  dytacha liniy

  Volyniy unikalna

  dracs

  Departament finansiv

  ustyzy

  robota za kontraktom

  14-OMBR-001s03

  int 1

  Krym ce Ukraina

  0

  prozorro

  datagovua

   філія Пробації

  e-deklar

  Головна>Новини>Володимир Гунчик: об’єднаним територіальним громадам – «зелене світло»

  Володимир Гунчик: об’єднаним територіальним громадам – «зелене світло»

  Найбільша увага – об’єднаним територіальним громадам була приділена в ході наради, що відбулася сьогодні, 2 лютого, під керівництвом голови обласної державної адміністрації Володимира Гунчика та його заступників. Керівники районів та новоутворених громад з’їхалися до обласного центру, аби обговорити проблемні питання, що виникають у їх безпосередній діяльності.

  Першочергова підтримка – об’єднаним територіальним громадам…

  – Відповідно до доручення Уряду, саме обласні державні адміністрації відповідають на першому етапі за організацію діяльності об’єднаних територіальних громад, – вкотре наголосив Володимир Гунчик. – А відтак ми готові вислухати усі пропозиції та зауваження, що стосуються діяльності територіальних громад, і по можливості допомогти у вирішенні наболілих питань.

  Про хід об’єднання територіальних громад на Волині та впровадження реформи з децентралізації влади присутніх інформували заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук, керівник офісу реформ в області Анатолій Пархом’юк та заступник начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Микола Томчук. Зокрема, Сергій Кошарук зауважив, що в ході об’єднання громадам довелося стикнутися з рядом проблем, окремі з яких складно було й спрогнозувати. Це пов’язано як з передачею функцій та повноважень об’єднаним територіальним громадам, так і їх фінансуванням. Відтак на сьогодні керівникам районів та територіальних громад необхідно шукати компроміс у вирішенні цих питань.

  – Хочу звернути увагу тих голів райдержадміністрацій та міських голів, на території яких об’єднання громад потребує зміну меж районів та міст, – наголосив у свою чергу керівник офісу реформ Анатолій Пархом’юк. – Необхідно пояснити людям, що, попри їхнє бажання об’єднатися, такі кроки потребують внесення змін до Конституції України.

  Занепокоєння викликає ситуація, що склалася у Маневицькому районі, позаяк там місцеві жителі не приймають рішення про об’єднання громад, проте й не виступають проти. Така ситуація теж не може тривати довго.

  Свої проблемні питання озвучили й голови територіальних об’єднаних громад. Зокрема, голову Голобської об’єднаної громади непокоїть питання нестачі освітньої субвенції на вирішення питань галузі. Людмила Плахотна, начальник управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації зауважила, що на території цієї громади є чимало малокомплектних шкіл, які до об’єднання фінансувалися за рахунок більш наповнених учнями шкіл. Відтак, серед шляхів вирішення проблемного питання є закриття малочисельних шкіл або ж – порушення клопотання перед Міністерством освіти і науки України про перерозподіл освітньої субвенції чи допомога місцевих бюджетів.

  І знову про бюджет…

  Не лише представників територіальних громад, а й керівництво області, районів та міст турбує питання виконання місцевих бюджетів у 2016 році в умовах реалізації реформи міжбюджетних відносин та змін у податковому і галузевому законодавстві. На основних проблемних аспектах зупинився директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк, який зазначив:

  – Формування місцевих бюджетів на 2016 рік здійснювалось незалежно від Державного та інших місцевих бюджетів, а також в умовах нової системи міжбюджетних відносин, що виявило окремі проблемні питання. У першу чергу, це стосується врахування у місцевих бюджетах субвенцій з Державного бюджету, які передаються бюджетам районів і міст, не безпосередньо, а через обласний бюджет. Вимоги статті 77 Бюджетного кодексу України унормовують лише включення таких трансфертів до показників обласного бюджету. Натомість питання планування таких субвенцій на рівні районів і міст законодавчо не унормовано.

  Відтак, як повідомив Ігор Никитюк, з метою удосконалення механізму формування бюджетів Міністерству фінансів України підготовлено пропозиції щодо змін до зазначеної статті Бюджетного кодексу України у частині врахування у проектах бюджетів субвенцій соціального захисту, що надаються бюджетам районів і міст, які включені до проекту обласного бюджету.

  Окрім того, зміни у податковому, бюджетному та галузевому законодавстві вимагають внесення змін і до більшості районних, міських бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад. Зважаючи на неприйняття обласного бюджету, у частині територій питання внесення змін до бюджетів відкладено до лютого місяця.

  Невирішеними проблемними питаннями місцевих бюджетів не лише нашої області, але і у цілому по Україні, залишається питання джерел фінансування професійно-технічної освіти та пільгового проїзду. Щодо цих проблем, як уже повідомлялось вчора під час оперативної наради у голови облдержадміністрації. департаментом підготовлено проект звернення до Міністерства фінансів України.

  Разом з тим, зауважив директор департаменту фінансів облдержадміністрації, зменшення навантаження на місцеві бюджети через зменшення єдиного соціального внеску з 36,3 до 22 відсотків, приведення показників місцевих бюджетів у відповідність до обсягів цільових субвенцій та показників мінімальної заробітної плати не повинно викликати серйозних проблем у розбалансуванні доходів та витрат.

  – Що ж стосується бюджетів об’єднаних територіальних громад, то усі 5 бюджетів затверджені,  –  наголосив Ігор Никитюк. – У Законі України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» таким бюджетам затверджені показники базової дотації, освітньої та медичної субвенції. У проекті обласного бюджету та тимчасовому розписі для таких громад враховані у повному обсязі субвенції для здійснення державних програм соціального захисту, в тому числі щодо надання допомог сім’ям з дітьми, надання субсидій, придбання твердого і рідкого пічного палива. У свою чергу надання таких трансфертів дозволяє уже з 1 січня цього року здійснювати усі додаткові видаткові повноваження, передбачені для таких органів місцевого самоврядування.

  Основне на сьогодні питання – кадрове…

   – Керівники органів місцевого самоврядування повинні сформувати виконавчі органи відповідних громад та їх структурні підрозділи задля організації належного виконання власних і делегованих повноважень, – зауважила начальник управління персоналом облдержадміністрації Зінаїда Гордієнко.

  Для формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у Державному бюджеті передбачено 1 млрд. гривень. Разом з тим, чинне законодавство не містить типової структури та штатної чисельності об’єднаних громад, тому визначення чисельності виконкому та апарату ради має здійснюватись самостійно, виходячи з ресурсів бюджету та кількості закладів, які передаються на утримання з районних бюджетів.

  – Пропоную провести черговий експеримент в області, – висловив думку голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. – Давайте спільно розробимо рекомендовану структуру виконавчих органів об’єднаних територіальних громад та їх апарату.  Відповідно керівництво області буде її лобіювати на рівні Києва.

  Натомість ситуація із структурами районних державних адміністрацій більш чітка та визначена. На часі – процес реорганізації органів виконавчої влади на районному рівні. Відтак, повідомила Зінаїда Гордієнко, керівникам районів надіслані відповідні рекомендації, які варто врахувати під час реорганізації. Для прикладу, йдеться про можливість утворення управлінь персоналом, юридичних управлінь тощо.

  Про залучення міжнародної технічної допомоги…

  Зважаючи на те, що Волинь – одна з небагатьох областей, де реалізовується проект Світового банку реконструкцій та розвитку на суму 30 млн. дол. США, до цього питання в області підходять відповідально та виважено. Про основні завдання субпроекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей у Волинській області», напрацювання та перспективи проекту учасників наради ознайомила  його координатор Марія Адамчук.

  – Метою проекту є зниження рівня інвалідизації та смертності від хвороб системи кровообігу, у тому числі підвищення якості надання медичної допомоги населенню та доступності медичних послуг для пацієнтів з такими хворобами, – повідомила Марія Адамчук. – Відтак передбачається додати до існуючої мережі амбулаторій первинної медико-санітарної допомоги 86 нових амбулаторій шляхом реконструкції та переоснащення ФАП й інших об’єктів.

  Наразі уже розроблена проектно-кошторисна документація на 31 об’єкт, які будуть реконструюватися під час першого етапу реалізації Субпроекту (2015-2016 роки).  На стадії підготовки тендерна документація на відбір підрядника для здійснення ремонтних та будівельних робіт.

  Одначе, зауважила координатор проекту, вимоги Світового банку досить жорсткі. Відібрані для проекту об’єкти аналізуються досить ретельно, а тому за результатами першого етапу кошти можуть до передбачених як добавити, так і забрати. Зважаючи на це, голова облдержадміністрації наголосив:

  – До кінця тижня прошу надати облдержадміністрації письмове підтвердження усіх сільських та селищних голів про те, що об’єкт, який знаходиться на території тієї чи іншої сільської або ж селищної ради і включений до Субпроекту на 2016 рік, відповідає усім вимогам Світового банку.

  Володимир Петрович зазначив, що у разі успішної реалізації проекту зможемо розраховувати на підтримку Світовим банком реконструкцій та розвитку інших регіональних проектів.

  Відтак, комісія на чолі з заступником голови облдержадміністрації Сергієм Кошаруком огляне усі об’єкти, і ті з них, які не відповідають встановленим вимогам, будуть виключені з переліку, позаяк ризикувати таким важливим проектом Волинь не буде.

  Слід зауважити, що зазначений проект є найбільший, який реалізується в області. Одначе, є ряд й інших, також важливих програм і проектів, які впроваджуються на Волині із залученням міжнародної фінансової допомоги. Про основні з них розповів начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації Юрій Кресак.

  Серед таких – програми «Польща-Білорусь-Україна», «Єврорегіон Буг», «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» тощо. Одним з масштабних проектів на 2016 рік є облаштування пункту пропуску «Устилуг» вартістю 3 млн. 455 тис. 672 грн.

  Також Юрій Кресак ознайомив учасників наради з планами роботи новоствореного управління.

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації

  Переглядів 3093
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Іваничівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Іваничівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45300, смт Іваничі, вул. Грушевського, 13 факс (03372) 2-18-68, E-mail: info@ivaadm.gov.ua
  © 2012 ivaadm.gov.ua