Головна сторінка

Райдержадміністрація
 • Нормативно-правова база
 • Звернення громадян
 • Обговорення конституції
 • Економіка
  Райдержадміністрація – Генплани
  Бюджет
  Сільське господарство
  Підприємництво
  Центр надання адмінпослуг
 • Регуляторна політика
 • Земельні відносини
 • Освіта
 • Культура
 • Соціальний захист населення
  Служба у справах дітей
  Вивчення громадської думки
 • Реагування на критику ЗМІ
 • Фізична культура та спорт
  Туризм
  Правова допомога
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Реформи в Україні
  Громадська рада при РДА
 • Публічна інформаціія
 • Каталог послуг
 • Очищення влади
 • Оборонно-мобілізаційна робота
 • Децентралізація влади
 • Запобігання проявам корупції
 • Енергоефективність
 • Цивільний захист
  ВСЕ ПРО COVID-19
  Центр зайнятості інформує

  АРХІВ НОВИН

  « Березень 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        

  ІВАНИЧІ

  telefon doviru 21868

  Zvtrnennia Ivanychi

  З Днем державної служби

  banerBPD 125x125


  Simeyni likari 2018

  Donbas SOS

  zminy odne zhyttiu

  dytacha liniy

  Volyniy unikalna

  dracs

  Departament finansiv

  ustyzy

  robota za kontraktom

  14-OMBR-001s03

  int 1

  Krym ce Ukraina

  0

  prozorro

  datagovua

   філія Пробації

  e-deklar

  Головна>Новини>Про об’єднані територіальні громади – у форматі відвертої розмови

  Про об’єднані територіальні громади – у форматі відвертої розмови

  Розпочався цикл робочих нарад, пов’язаних з продовженням реалізації основної стратегії децентралізації – проведення адміністративної реформи. Відтак відбулась нарада голови облдержадміністрації щодо структури виконавчих органів об’єднаних територіальних громад області та основних фінансових показників формування їх бюджетів.

  Оскільки цей процес непростий, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик зібрав голів п’яти уже створених в області об’єднаних територіальних громад, а саме: Устилузької та Зимненської Володимир-Волинського району, Голобської та Велицької Ковельського району, а також Смолигівської Луцького району. Мета робочої зустрічі – сформувати алгоритм дій на найближчий час та створити своєрідний посібник для подальшої роботи майбутнім об’єднанням.

  – Ми зібрались з метою підвищення рівня підготовки членів виконкому, голів об’єднаних територіальних громад, напрацювання бази для наступних бажаючих добровільно об’єднатись громад, – зазначив Володимир Петрович та додав, що для цього потрібно постійне спілкування, тому звернувся до присутніх з проханням говорити про «плюси» і «мінуси» відверто.

  Таким чином, було надано можливість виступити кожному голові об’єднаної громади, який розповів про вже проведену роботу, не оминаючи проблемних питань.

  Загалом з інформації голів новостворених громад стало відомо, що у всіх вже є затверджена структура їх виконавчих органів та сформовані бюджети, які дозволяють повністю себе забезпечувати. Відтак з ініціативи голови облдержадміністрації детально обговорено пріоритетні галузі – медицина, освіта, інфраструктура, соціальний захист населення кожної територіальної громади. В основному мова йшла про матеріально-технічне забезпечення кожної галузі. Варто відмітити, що у цьому аспекті всі громади забезпечені усім необхідним. Більше того, були введені посади проектних менеджерів, що додатково працюватимуть над розвитком.

  Основні проблемні питання, що були порушені, стосувались придбання автобусів в рамках оптимізації малокомплектних шкіл та розвитку інфраструктури, а зокрема, ремонту та реконструкції доріг. Обидва напрямки потребують співфінансування з обласного бюджету та місцевого за схемою 50/50.

  Тож детально зупинилися і на такому важливому питанні як бюджет, бо саме від нього залежатиме розвиток громади у всіх напрямках. Зокрема, аби визначити пріоритети роботи на найближчі роки, закцентовано увагу на дохідній та витратних частинах бюджетів новостворених громад. Варто відмітити, що загальний бюджет Устилузької об’єднаної територіальної громади становить 31 млн. грн., з яких власні надходження – 12 млн. грн., що, як відзначив Володимир Гунчик, є величезним позитивом. Основне джерело цих надходжень, за словами голови Устилузької об’єднаної територіальної громади Віктора Поліщука, є акцизний збір.

  Та разом з цим було дано доручення керівнику Державної фіскальної служби України в області промоніторити об’єднані територіальні громади з точки зору адміністрування місцевих податків та дати рекомендації щодо наповнення бюджету, адже не у всіх наявний такий ресурс. Прикладом цього є Велицька об’єднана територіальна громада, загальний бюджет якої становить 14 млн. 748 тис. грн., а власних надходжень – 1 млн. 700 тис. грн. Тож в цьому аспекті, як наголосив Володимир Гунчик, потрібно не забути і про наповнення бюджету за рахунок земельного податку, а для цього потрібно провести інвентаризацію земель.

  Одним із основних завдань, поставлених головам новостворених об’єднаних територіальних громад, є завершення до 1 травня цього року паспорту створеної громади як базового документу.

  Підсумовуючи обговорене, керівник виконавчої гілки влади рекомендував не забувати про Бюджетний кодекс та міжбюджетні відносини і максимально використовувати зв’язки з районними радами, незважаючи на те, що сьогодні громадам надано преференції, позаяк за його словами, в подальшому ступінь дотаційної підтримки з боку держави буде зменшуватись.

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

  Переглядів 1979

  Медіа

  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Іваничівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Іваничівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45300, смт Іваничі, вул. Грушевського, 13 факс (03372) 2-18-68, E-mail: info@ivaadm.gov.ua
  © 2012 ivaadm.gov.ua