Головна сторінка

Райдержадміністрація
 • Нормативно-правова база
 • Звернення громадян
 • Обговорення конституції
 • Економіка
  Райдержадміністрація – Генплани
  Бюджет
  Сільське господарство
  Підприємництво
  Центр надання адмінпослуг
 • Регуляторна політика
 • Земельні відносини
 • Освіта
 • Культура
 • Соціальний захист населення
  Служба у справах дітей
  Вивчення громадської думки
 • Реагування на критику ЗМІ
 • Фізична культура та спорт
  Туризм
  Правова допомога
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Реформи в Україні
  Громадська рада при РДА
 • Публічна інформаціія
 • Каталог послуг
 • Очищення влади
 • Оборонно-мобілізаційна робота
 • Децентралізація влади
 • Запобігання проявам корупції
 • Енергоефективність
 • Цивільний захист
  ВСЕ ПРО COVID-19
  Центр зайнятості інформує

  АРХІВ НОВИН

  « Січень 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  ІВАНИЧІ

  telefon doviru 21868

  Zvtrnennia Ivanychi

  З Днем державної служби

  banerBPD 125x125


  Simeyni likari 2018

  Donbas SOS

  zminy odne zhyttiu

  dytacha liniy

  Volyniy unikalna

  dracs

  Departament finansiv

  ustyzy

  robota za kontraktom

  14-OMBR-001s03

  int 1

  Krym ce Ukraina

  0

  prozorro

  datagovua

   філія Пробації

  e-deklar

  Головна>Новини>Військова служба за контрактом у Збройних Силах України

  Військова служба за контрактом у Збройних Силах України

  Гідна зарплата від 7000 гривень

  Збройні Сили України гарантують своїм військовослужбовцям гідну зарплату, вищу за середню по країні. Солдат на посаді стрільця, що несе службу поза зоною АТО, отримує щомісяця не менше 7 000 гривень. Залежно від посади, звання, терміну проходження служби, кваліфікації ця сума збільшується. Додаткові щомісячні премії виплачуються військовослужбовцям окремих видів (родів) військ: Високомобільних десантних військ, Сил спецоперацій, корабельному складу ВМС, артилерії, танкістам тощо.

  Щоб “відновити престиж і привабливість військової служби” та залучити громадян України до лав Збройних сил на контракт, зарплату рядовим (без урахування доплат за участь в АТО) встановили на рівні 7 тисяч грн., командирам відділень – 8 тисяч, командирам взводів – 9,5 тисячі, командирам рот – 11 тисяч, командирам батальйонів – 13 тисяч, командирам бригад – 16 тис.

  Також в Міноборони нагадують, що з травня 2017 року підвищено розмір “бойових” надбавок за службу в зоні АТО:

  •на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону додають щомісяця 7500 грн.,

  •в інших місцях дислокації в межах визначеного району АТО — 3500 грн.

  Варто зазначити, що у 2016 році за “першу лінію АТО” доплачували 4200 грн., за іншу дислокацію в зоні АТО – 1200 грн.

  При чому розмір цих доплат не залежить від звань і посад.

  У перші два роки війни на Сході (2014-2015) АТОвцям доплачували незалежно від “лінії” ще одну зарплату. Для стрільця це було від 2500 грн., для комбата – 6500 грн. Тепер встановлено справедливий підхід.

  Тепер контрактники ЗСУ на “передку” розповідають: “У нас зарплата на рядових посадах – від 7200 грн. Окремо, плюс до зарплати, доплачують «атошні» – 7400 грн. за першу лінію, в сумі майже 14600 грн. Ті, хто далі від «передка», отримують доплату замість 7500 – 3500, теж не погано”.

  Водночас діє система стягнень у разі отримання доган (в основному за вживання спиртних напоїв та наркотичних речовин).

  Підйомна допомога

  Особам офіцерського складу (в т.ч. офіцерам запасу) та військовослужбовцям рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, виплачується підйомна допомога у розмірі місячного грошового забезпечення у разі переїзду до нового місця служби з одного населеного пункту в інший зі зміною місця проживання.

  Для заохочення до служби на контрактній основі в районі відповідно до Програми фінансування заходів мобілізаційної підготовки та мобілізації, територіальної оборони, комплектування Збройних сил України, матеріально-технічного забезпечення військових частин (установ) в Іваничівському районі на 2017-2020 роки призваним на військову службу за контрактом Іваничівським районним військовим комісаріатом виплачується матеріальне заохочення у розмірі 5 тис. грн.. (3 тис. грн.. – Іваничівська РДА, 2 тис. грн.. – виконком сільської ради, на території якої проживає військовозобов’язаний, призваний за контрактом)

   

  На який термін можна підписати контракт?

  —на 6 місяців — для осіб, звільнених з військової служби з березня 2014 року (з початку особливого періоду) по теперішній час, а також для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців за призовом під час мобілізації, які відслужили не менше 11 місяців;

  —на 3 роки — для рядового складу;

  —від 3 до 5 років — для сержантського та старшинського складу;

  —від 2 до 5 років — для офіцерського складу;

  —на особливий період (до завершення кризової ситуації — до прийняття рішення про повну демобілізацію).

   

  Шестимісячний контракт

  Військовослужбовці, що призвані за мобілізацією або на строкову службу та відслужили не менше 11 місяців, а також особи, звільнені з військової служби з березня 2014 року (з початку особливого періоду) по теперішній час, можуть підписати контракт терміном на 6 місяців. Після завершення шестимісячного контракту він може бути продовжений, за бажанням військовослужбовця, на 6 місяців або інші види контракту.

  Уразі, якщо такий військовослужбовець не захоче продовжувати контракт, він буде гарантовано звільнений без жодних додаткових вимог.

  Відповідно до вимог підпункту “ж” пункту 8 статті 26 Закону України від 04.04.2006 № 3597-ІV “Про військовий обов’язок і військову службу”  передбачено звільнення військовослужбовців, які уклали контракт строком на 6 місяців та вислужили  6 місяців військової служби (абзац 2 частини 3 статті 23 Закону).

  У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію, дія шестимісячних контрактів припиняється достроково.

   

  Інші терміни контрактів

  Решта кандидатів можуть підписати контракти на такий термін:

  —на особливий період — до завершення цього періоду (видання Указу Президента України про оголошення рішення про повну демобілізацію);

  —для осіб рядового складу — 3 роки;

  —для осіб сержантського і старшинського складу — від 3 до 5 років.

  Згідно з вимогами частини 2 статті 23 Закону Українивід 04.04.2006 № 3597-ІV “Про військовий обов’язок і військову службу”.

   

  Для випускників «військових кафедр»

  Для кандидатів, яким присвоєне первинне офіцерське звання за результатами підготовки на «військовій кафедрі» (після проходження повного курсу військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу або в порядку атестування осіб до присвоєння первинних військових звань офіцерського складу запасу): від 2 до 5 років.

  Відповідно до ст. 23 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

   

  Як відбувається підписання контракту?

   

  Куди звернутись?

  Усі громадяни України, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, повинні звернутись до Іваничівського районного військового комісаріату, за місцем проживання (реєстрації), перебування на військовому обліку, в якому кандидат може ознайомитися з переліком вакантних посад та підібрати посаду (обрати майбутню спеціальність).

  Військовослужбовці, що проходять строкову службу, мають подати рапорт за підпорядкованістю.

   

  Вимоги та відбір

  На службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

  Вік: від 18 років до 60 років (граничний вік прийняття в особливий період збільшується до 60 років для чоловіків, для жінок — до 50 років).

  Відсутність судимості за скоєння тяжких злочинів.

  Наявність базової середньої освіти.

  Придатність за станом здоров’я:усі кандидати на військову службу за контрактом направляються Іваничівським районним військовим комісаріатом на військово-лікарську комісію для визначення придатності до військової служби за станом здоров’я. Лише військово-лікарська комісія може дати остаточний висновок щодо придатності кандидата за медичними показниками.

  Військовозобов’язані, які раніше отримали негативний висновок військово-лікарської комісії, через 5 років можуть повторно пройти медогляд для перегляду висновку.

  Відповідно до наказу МО України № 402 від 14 серпня 2008 року “Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України”.

   

  Наявні посади та військові спеціальності на вибір

  Кандидатам пропонуються у першу чергу посади для бойових військових частин (підрозділів) Сухопутних військ ЗС України, Високомобільних десантних військ ЗС України, Сил спеціальних операцій, Військово-Морських Сил ЗС України.

  Для отримання інформації про наявність вакантних посад необхідно звернутись до Іваничівського районного військового комісаріату або безпосередньо у військову частину. При цьому враховуються побажання кандидата щодо отримання військової спеціальності.

   

  Можливість проходити службу в конкретній частині

  Кандидати, які пройшли відбір та відповідають вимогам проходження військової служби, з приписом військового комісара, в якому зазначається ВОС, на яку попередньо відібраний кандидат, з особовою справою направляються до відповідного навчального центру. У навчальному центрі укладання контрактів на проходження військової служби здійснюється одразу в день прибуття після проведення заходів відбору.

  Усі кандидати на військову службу за контрактом з лютого 2016 року направляються Іваничівським районним військовим комісаріатом виключно до навчальних центрів. Направлення одразу до військової частини можливе тільки для учасників АТО які стоять в ОР-1 (оперативному резерві першої черги) за прямими військово-обліковими спеціальностями.

  Разом із тим, кандидат може звернутися до конкретної бойової військової частини та отримати письмову згоду командира частини для проходження служби за контрактом саме в цій частині бойового складу.

  Кваліфікаційними комісіями в навчальних центрах під час розподілу до військових частин враховуються побажання військовослужбовців щодо їхнього подальшого проходження служби. В тому числі враховується наявність письмової згоди від командування військової частини.

   

  Особливості військової служби за контрактом для жінок

  Вік:від 18 до 50 років (граничний вік призову для жінок збільшується до 50 років на час особливого періоду).

  Посади та спеціальності:Жінки-військовослужбовці призначаються на такі основні посади: зв’язку — «телефоніст», «телеграфіст» та інші; тилу — «кухар», «кравець» та інші; медичні — «фельдшер», «медична сестра» та інші; штабу — «діловод», відповідальний виконавець, «бухгалтер» тощо після отримання письмової згоди від командира частини в якій бажає проходити службу.

   

  Служба в окремих видах військ

  Бажаючі служити у Силах спеціальних операцій Збройних Сил України можуть отримати вичерпну інформацію, звернувшись за за телефоном (094) 440–31–38 або на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

   

  Можливість отримання первинного офіцерського звання

  за наявності цивільної вищої освіти

  При вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів організовані 3-х місячні курси військової підготовки для осіб рядового, сержантського (старшинського) складу, які мають вищу освіту на рівні не нижче “бакалавра”, з подальшим присвоєнням їм первинного військового звання офіцерського складу “молодший лейтенант”.

  На виконання пункту 10 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 06.05.2015 “Про стан виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України та додаткові заходи щодо забезпечення обороноздатності держави”, введеного в дію Указом Президента України від 26.05.2015 № 285/2015

  На курси військової підготовки приймаються:

  особи сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом; особи рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

  Списки кандидатів на навчання складають кадрові органи військових частин (установ) та подають за підпорядкованістю до Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України.

   

  Переведення, прийом на службу за контрактом кандидатів зі спецзванням

  Переведення військовослужбовців здійснюється за наявності обґрунтованих підстав з урахуванням висновків атестування, рекомендацій їх безпосередніх і прямих начальників та на підставі клопотань командирів (начальників), які порушили питання про переміщення.

  Відбувається на підставі вимог пункту 110 Указу Президента України “Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України”.

  Прийняття на службу за контрактом громадян зі спеціальним званням

  Громадянам, які мають спеціальні звання або класні чини, в разі їх прийняття на військову службу в Збройні Сили України присвоюються військові звання в порядку переатестації з урахуванням їх спеціальних звань або класних чинів, рівня освіти, досвіду служби та відповідності посаді, на яку їх призначено.

  Переатестація громадян, які мають спеціальне звання або класний чин, для присвоєння військового звання здійснюється одночасно з прийняттям цих осіб на військову службу за контрактом та призначенням на відповідну посаду наказами по особовому складу.

   

  Соціальні гарантії для військовослужбовців за контрактом

   

  Збереження робочого місця і середньої зарплати

  Відповідно до ст. 119 “Кодексу законів про працю України” за працівниками, прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб -  підприємців, в яких вони працювали на час призову.

  За порушення вимог зазначеної статті Кодексу законів роботодавці можуть бути притягнутими до юридичної відповідальності.

   

  Забезпечення житлом

  Відповідно до статті 12 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом та іншими нормативно-правовими актами.

  Військовослужбовці та члени їх сімей забезпечуються службовими житловими приміщеннями, що відповідають вимогам житлового законодавства. З цією метою у кожній військовій частині формується фонд службового житла.

  Визначено Порядком забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями (затверджений, Постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2006 р. N 1081).

  У разі відсутності службового житлового фонду у військовій частині військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом і не перебувають у шлюбі, розміщуються безоплатно в спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини, а сімейні — у сімейних гуртожитках.

  Також, військовослужбовці та члени їх сімей, які проживають разом з ними, за відсутності у них за місцем проходження служби житла для постійного проживання забезпечуються службовими житловими приміщеннями.

  Службові житлові приміщення надаються військовослужбовцям згідно з рішенням командира військової частини, яке погоджується з квартирно-експлуатаційним органом, за місцем проходження ними військової служби.

  На сьогодні розроблено зміни до Закону України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” щодо виплати грошової компенсації за піднайом житла особам рядового, сержантського і старшинського складу.

  На цей час законопроект проходить погодження у заінтересованих міністерствах та відомствах України.

  Військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Такі жилі приміщення або грошова компенсація надаються їм один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.

   

  Можливість безкоштовно отримати вищу освіту

  Після завершення першого контракту (у тому числі 6- ти місячного контракту), військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту без відриву від військової служби (заочно).

  (Пункт 172 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України.)

   

  Захист прав контрактників

  З питань порушення вимог контракту необхідно звернутися безпосередньо до командування військової частини. У разі незадовільного вирішення питання з боку командування військової частини, необхідно звернутись до вищого командування або до військової прокуратури.

   

  Маєте додаткові питання? Зверніться на безкоштовну гарячу лінію: 0–800–50–00–51

   

  Для більш детального інформування необхідно звернутись до Іваничівського районного військового комісаріату (вул. Незалежності буд. 14 смт. Іваничі тел.. (03372) 2 20 04 )

  В іншому випадку - за місцем проживання або безпосередньо до військової частини

  Переглядів 21367
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Іваничівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Іваничівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45300, смт Іваничі, вул. Грушевського, 13 факс (03372) 2-18-68, E-mail: info@ivaadm.gov.ua
  © 2012 ivaadm.gov.ua