Головна сторінка

Райдержадміністрація
 • Нормативно-правова база
 • Звернення громадян
 • Обговорення конституції
 • Економіка
  Райдержадміністрація – Генплани
  Бюджет
  Сільське господарство
  Підприємництво
  Центр надання адмінпослуг
 • Регуляторна політика
 • Земельні відносини
 • Освіта
 • Культура
 • Соціальний захист населення
  Служба у справах дітей
  Вивчення громадської думки
 • Реагування на критику ЗМІ
 • Фізична культура та спорт
  Туризм
  Правова допомога
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Реформи в Україні
  Громадська рада при РДА
 • Публічна інформаціія
 • Каталог послуг
 • Очищення влади
 • Оборонно-мобілізаційна робота
 • Децентралізація влади
 • Запобігання проявам корупції
 • Енергоефективність
 • Цивільний захист
  ВСЕ ПРО COVID-19
  Центр зайнятості інформує

  АРХІВ НОВИН

  « Березень 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        

  ІВАНИЧІ

  telefon doviru 21868

  Zvtrnennia Ivanychi

  З Днем державної служби

  banerBPD 125x125


  Simeyni likari 2018

  Donbas SOS

  zminy odne zhyttiu

  dytacha liniy

  Volyniy unikalna

  dracs

  Departament finansiv

  ustyzy

  robota za kontraktom

  14-OMBR-001s03

  int 1

  Krym ce Ukraina

  0

  prozorro

  datagovua

   філія Пробації

  e-deklar

  Реформа медичного обслуговування

  √Шановні жителі району! З 1 квітня 2020 року в Україні стартує другий етап медичної реформи. Що варто знати пацієнтам?

   

  Реформування охорони здоров’я

  Іваничівського району

       Для надання медичної допомоги жителям району функціонує центральна районна лікарня на 150 ліжок, поліклінічне відділення на 480 відвідувань в зміну, відділення швидкої медичної допомоги з двома бригадами для надання екстреної та невідкладної медичної допомоги, 6 сільських лікарських амбулаторій, з них 5 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та 41 фельдшерсько-акушерський пункт.

       Розвиток в Україні нових економічних і соціальних відносин неминуче потребує реформування системи охорони здоров’я. В першу чергу це стосується зміни в організації надання первинної медико-санітарної допомоги для забезпечення населення територіальних громад району доступною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико–санітарною допомогою.

       Протягом 2010-2011 років в плані реформування закладів охорони здоров’я району згідно рішення сесії Іваничівської районної ради шостого скликання від 21.12.2010 р. №2/8 та від 12.04.2011 р. №5/16 проведено передачу сільських лікарських амбулаторій і фельдшерсько-акушерських пунктів в спільну власність територіальних громад сіл і селища району. Виготовлено технічну документацію на приміщення сільських лікарських амбулаторій і фельдшерсько-акушерських пунктів, які знаходяться на балансі центральної рай лікарні. Завершено виготовлення технічної документації на земельні ділянки та завершується виготовлення державних актів на землю, яка необхідна для обслуговування медичних закладів району.

       Проведено оптимізацію мережі та скорочено 8.5 посад персоналу в тому числі 5,25 посад лікарів, 0,75 посади середнього медперсоналу, 0,5 посади молодшого медичного персоналу та 1,5 посади іншого персоналу. Економічний ефект від проведення реформування закладів охорони району становить 86,1 тис. грн..

       Згідно розпорядження Іваничівської районної ради від 04.10.2011 року № 110-р, рішення сесії Іваничівської районної ради шостого скликання від 12.10.2011 року № 7/15 «Про розпорядження голови районної ради « Про надання згоди на реорганізацію ФАПу с. Осмиловичі»» було реформовано ФАП с. Осмиловичі шляхом його приєднання до ФАПу с. Ст. Лішня. В результаті приєднання ФАПу с. Осмиловичі до ФАПу с. Ст. Лішня вивільнення медичних працівників не було, так як в результаті приєднання ФАПу с. Осмиловичі кількість населення, яке обслуговує ФАП с. Ст. Лішня становить понад 900 жит. Згідно наказу МОЗ України від 23.02.2000 року № 33 «Про штатні нормативи та Типові штати закладів охорони здоров’я» на ФАП з кількістю жителів понад 900 чол. передбачено дві посади середніх медичних працівників з середньою медичною освітою. Зменшення об’єму медичної допомоги жителям сіл Ст. Лішня та Осмиловичі не відбулося.

       Питання реформування охорони здоров’я розглядалось на оперативній нараді лікарів 11.07.2011 р. і після завершення первинної спеціалізації по сімейній медицині лікарів району (Сорока М.І. – дільничний терапевт ЦРЛ, Оленюк В.П. – головний лікар СЛА с. Поромів) та направлення в Старопорицьку сільську лікарську амбулаторію сімейного лікаря Поромівську та Старопорицьку сільські лікарські амбулаторії реорганізовані в амбулаторії загальної практики-сімейної медицини. Також з жовтня 2012 року відкрито дільницю сімейної медицини   в поліклінічному відділенні ЦРЛ.

       Відповідно та на виконання наказів Міністерства охорони здоров’я України від 30.08.2010 року № 735 «Про затвердження примірних етапів реформування первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги», від 30.03.2012 року № 227 «Про виконання Указу Президента України № 187/2012 про Національний план дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», розпорядження голови Волинської обласної державної адміністрації від 10.08.2012 року № 336 «Про заходи щодо реформування первинної та вторинної медико-санітарної допомоги», листа УОЗ Волинської обласної державної адміністрації від 26.07.2012 року № 3003/2.13.12, рішення колегії ОДА   з метою подальшого розвитку сімейної медицини та підготовки до впровадження страхової медицини проводяться підготовчі роботи по наданні медичної допомоги (ФАПи, СЛА, АЗПСМ, поліклінічне відділення ЦРЛ):

  -   надання первинної медико-санітарної допомоги (медичні пункти, СЛА, АЗПСМ, дільничні терапевти та педіатри, сімейні лікарі ЦПМСД) – це первинний рівень надання медичної допомоги;

  - надання кваліфікованої медичної допомоги (консультативна поліклініка і стаціонарні відділення ЦРЛ) – це другий рівень надання медичної допомоги

       При цьому залишається в складі консультативної поліклініки, рентгенологічна, лабораторна, фізіотерапевтична служби та відділення діагностики без будь-яких змін в штатному розрізі.

       До складу новоствореного ЦПМСД входить АЗПСМ, яка буде створена в смт. Іваничі з 9,75 пос. сімейних лікарів, з розрахунку 1200 – 1500 дорослих і дітей на 1 пос. сімейного лікаря і 2 пос. медичних сестер загальної практики сімейної медицини з розрахунку 1 медсестра на 600 дорослих і дітей (наказ МОЗ України від 23.02.2012 р. №129 «Про затвердження Примірних штатних нормативів Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги).

       АЗПСМ смт. Іваничі буде створена за рахунок переміщення штатів поліклініки. Крім того, до складу ЦПМСД будуть входити АЗПСМ сіл Литовеж, Поромів, Гряди, Павлівка, Ст.Порицьк та СЛА с. Луковичі з кількістю лікарів і медсестер відповідно до кількості населення дорослих і дітей. В структурі АЗПСМ і СЛА залишаються посади лаборантів, медсестер, фізіотерапевтичних кабінетів та посади лікарів стоматологів.

       В результаті реформування і створення Центру скорочення посад лікарів, медсестер, молодшого персоналу не відбудеться так, як штати будуть формуватися на основі штатного розпису АЗПСМ. Питання про створення центру первинної медико-санітарної допомоги розглядалось на медичній раді медичних працівників району, колегії районної державної адміністрації, постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я людини та соціального захисту населення 27.11.2012 року на засіданні бюджетної комісії та Президії районної ради 28.11.2012 р. де всі присутні на даних засіданнях одноголосно проголосували за створення Центру.

      Рішенням сесії Іваничівської районної ради шостого скликання від 29.11.2012 року №14/5 утворено Іваничівській центр первинної медико-санітарної допомоги як юридичну особу публічного права. Для здійснення організаційних заходів, пов’язаних з утворенням Центру та його діяльності районна рада делегує   районній державній адміністрації повноваження органу управління Іваничівським центром первинної медико-санітарної допомоги.

  Переглядів 6799
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Іваничівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Іваничівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45300, смт Іваничі, вул. Грушевського, 13 факс (03372) 2-18-68, E-mail: info@ivaadm.gov.ua
  © 2012 ivaadm.gov.ua